Klasowy wieczór gier i zabaw

W lutym 2019 roku, w klasie 7a, odbył się klasowy wieczór gier planszowych i zabaw. Była to doskonała okazja do zaprezentowania ulubionych planszówek, które już od kilku lat na całym świecie przeżywają ogromny renesans.

Logo klasowego wieczoru wykonał Orfeusz. Mikołaj zaplanował ciekawą rozgrywkę gry strategicznej. Maciej przygotował przepyszne galaretki. Oliwia, Natalia, Magdalena, Weronika, Zuzia i Jagoda zadbały o słodki poczęstunek oraz przygotowały stanowiska  z planszówkami. Krzysztofa nie opuszczał dobry humor. Nie zabrakło również pizzy, za co bardzo dziękujemy RodzicomUśmiech

Zachęcamy do sięgania po gry planszowe, które powstały na podstawie książek. A oto propozycja kilku z nich:

1.   Pan Lodowego Ogrodu to planszówka na podstawie cyklu powieści Jarosława Grzędowicza. Jest klasyczną grą strategiczną, polegającą na zdobywaniu i kontrolowaniu obszarów, co daje graczom (od dwóch do czterech) wiele możliwości do osiągnięcia zwycięstwa. Od pierwszej tury uczestnicy rozgrywki poczują klimat Midgardu (opisanego przez autora), przypływ adrenaliny i gorączkę walki. Twórcą gry jest Krzysztof Wolicki, a za oprawę graficzną odpowiadają Dominik Kasprzycki, Agata Sikora  i Bartek Jędrzejewski.
  2. Enclave: Zakon Krańca Świata to planszówka powstała na podstawie powieści Mai Lidii Kossakowskiej, w której gracze wcielają się w tzw. pozyskiwaczy. Ich zadaniem jest przedostanie się do wymiaru Mistrzów Blasku, czyli Enklawy, celem wykradzenia przydatnych przedmiotów. Twórcy gry, Krzysztofowi Wolickiemu, z powodzeniem udało się przenieść postapokaliptyczny klimat powieści.
  3.  Gamedec to niezwykle wciągająca, dostarczająca wielogodzinnych emocji gra, stworzona na podstawie cyklu powieści science-fiction Marcina Przybyłka. Gracze (od jednego do ośmiu) wcielają się w detektywów, których zadaniem jest powstrzymać ataki hakerów zagrażających światom wirtualnym. Grę zaprojektował Jan Madejski przy współpracy autora, a ilustracje wykonali Tomasz Maroński    i Marcin Jakubowski.
  4.  Erynie to planszówka powstała na bazie kryminału Marka Krajewskiego. Gracze (od trzech do pięciu) wcielają się w śledczych, których zadaniem jest wytypować podejrzanych, znaleźć dowody winy i zamknąć śledztwo w sprawie morderstw, wstrząsających przedwojennym Lwowem. Grę zaprojektowała Kuźnia Gier, natomiast klimatyczne ilustracje stworzyła Katarzyna Oleska.
  5. Wiedźmin – Gra Przygodowa rozgrywa się w uniwersum stworzonym przez Andrzeja Sapkowskiego. Zaprojektował ją Ignacy Trzewiczek, na którego koncie znajduje się również inna ciekawa planszówka -  „Robinson Crusoe”.