Światowy Dzień Autyzmu

2 kwietnia obchodzony jest z inicjatywy ONZ Światowy Dzień Autyzmu. Nasza szkoła - jako szkoła z oddziałami integracyjnymi - mocno wspiera tego typu akcje, ponieważ na co dzień mamy do czynienia z autyzmem. CO TO JEST AUTYZM? Autyzm nie jest chorobą! To całościowe zaburzenie rozwoju dziecka o podłożu neurologicznym. Dzieci z autyzmem mają trudności z nawiązywaniem kontaktu, często nie mówią, boją się nowych miejsc. Dzisiaj w naszej szkole na Grabowej było... niebiesko! Włączając się czynnie w obchody wszyscy, uczniowie i nauczyciele, mieli niebieski ubiór, przypięte niebieskie kwiaty lub serca. Szkolne okna przystrojone zostały w tematyczne napisy. Na sztalugach pojawiły się prace uczniów, gazetki i plakaty tematycznie związane z tym zaburzeniem. Nad wystrojem szkoły, wystawami i akcją czuwały p. Aleksandra Buława, Karolina Kulpa, Agnieszka Marczak oraz Ewa Wiśniewska. Korytarze i klasy wypełniał kolor niebieski. Cała szkoła aktywnie, z dużym zaangażowaniem i pomysłowością uczestniczyła w przygotowaniach do tego niezwykłego dnia.

opr. Ewa Wiśniewska