zspp02@edu.bydgoszcz.pl

Święto dyni

Święto Dyni.

Po raz pierwszy w naszym przedszkolu obchodziliśmy Święto Dyni. W tedy to, wśród dzieci ubranych na pomarańczowo, można było poczuć się jak na dyniowej grządce. W wielkiej gromadce przedszkolaków przystąpiliśmy do dyniowych zabaw, które prowadziły Panie Anie. Dzieci poznały wielką różnorodność dyń i wzbogaciły wiedzę na ich temat. Dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem i, że można z niej przygotować wiele dań tj.: pieczywo, zupę, dżem, ciasto, babeczki, przetwory i soki. Później przystąpiliśmy do rozstrzygnięcia konkursu tworzenia dyniowych postaci. Dzieci miały głowy pełne pomysłów. Trudno było wybrać te najpiękniejsze dynie, ale ostatecznie wszystkie dzieci zostały nagrodzone za udział w konkursie.