zspp02@edu.bydgoszcz.pl

Wycieczka do Balczewa

Dnia  3.12.2019r.  nasze "Żabki" wraz z opiekunami pojechali na wycieczkę do Balczewa, gdzie znajduje się firma Plast- Mar. Zakład zajmuje się przetwórstwem odpadów i  tworzyw sztucznych.

Zajęcia edukacyjne składały się z części teoretycznej oraz praktycznej. Uczniowie zapoznali się z zasadami segregowania odpadów oraz etapami przetwarzania tworzyw sztucznych, w sposób przyjazny dla środowiska. Były ćwiczenia praktyczne, mające charakter zabawy, a także zwiedzanie hali produkcyjnej, gdzie mogliśmy obserwować pracę maszyny do produkcji regranulatów. Każde dziecko otrzymało w prezencie kilka doniczek i smycz z logo firmy oraz "figurkę plastikowego Marka" wydrukowaną na drukarce 3D. To była nasza pierwsza tak daleka wycieczka, ale na pewno nie ostatnia.