zspp02@edu.bydgoszcz.pl

Spotkanie z Panią Leśnik

„Uczmy miłości do przyrody uczmy spostrzegać jej piękno cieszyć się nim, podziwiać je i przestrzegajmy dzieci by tego piękna nie niszczyły.” H. Zdzitowiecka W piątek, 20 grudnia, odwiedził nas  niezwykły gość – Pani Leśnik  z Nadleśnictwa Toruń , która opowiedziała  przedszkolakom na czym polega jej praca. Podkreśliła również, że człowiek jest w lesie gościem i musi szanować zwyczaje gospodarzy – zwierząt, dlatego należy odpowiednio zachowywać się będąc w lesie. Oprócz tej zasady dzieci poznały także inne, które pomogą im codziennie dbać o przyrodę. Razem z panią Lesnik układaliśmy warstwy lasu i poznaliśmy nazwy poszczególnych warstw. Przedszkolaki były bardzo zadowolone ze spotkania. Poznały niektóre zwyczaje wybranych zwierząt. Opowieści pani Leśnik były bardzo ciekawe. Serdecznie dziękujemy  za spotkanie, które było bardzo ciekawą lekcją przyrody nie tylko dla przedszkolaków, ale również dla  nauczycieli.