Wyniki konkursu "Plakat..."

W listopadzie 2018 roku – w ramach projektu „Z książką w trampkach – wychowanie przez czytanie” odbył się w Dwudziestce szkolny konkurs literacko-plastyczny i grafiki komputerowej dla uczniów klas IV-VIII pn. „Plakat książki wartej przeczytania”. Ponad osiemdziesięcioro uczestników naszego konkursu, posługując się dowolną techniką plastyczną lub używając programów do grafiki komputerowej, stworzyło plakaty tych lektur, które są dla nich ważne, zawierają cenne przesłanie lub ukazują typ bohatera wartego naśladowania. Jednych zachwyciły powieści psychologiczne i obyczajowe, innych - wartka akcja powieści kryminalnych oraz zaskakująca fabuła książek fantastycznonaukowych. Niektórzy sięgnęli po literaturę wspomnieniową, opowiadającą o czasach drugiej wojny światowej. Jeszcze inni wybrali biografie znanych pisarzy, sportowców lub podróżników. Krótkie opisy wybranych książek oraz oryginalne hasła reklamowe zachęcają do lektury. Już ruszyła wymiana najciekawszych lektur. Nie czekaj - przyłącz się do nas!

Pierwsze miejsce zajęli:

• Tymoteusz Krusiński 5b,
  • Wiktoria Gizińska 7a,
  • Oskar Tomaszewski 7c,
  • Natalia Stępień 8d.

II miejsce otrzymali:

• Wiktoria Kijewska 5a,
  • Aleksandra Lewandowska 7a,
  • Nikola Derda 7b,
  • Maciej Mikołajczyk 8d.

III miejsce:

• Olga Podworska 5a,
  • Barbara Lepeshova 7a,
  • Martyna Wietrzykowska 7b,
  • Fabian Waldowski 8d.

Wyróżnienia:

Michał Golik 7b,

Kacper Maćko 7c.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Niech moc będzie z Wami!

Organizatorzy konkursu: Magda Atraszkiewicz, Ewa Danielska,