zspp02@edu.bydgoszcz.pl

Coś na ząb dla pana kornika

18.02 – klasa 1b i 1c gościła w Filharmonii Pomorskiej i brała udział w wyjątkowym koncercie .

W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie.. na szczęście tam, bo gdyby kornik należący do rzędu chrząszczy brzmiał w pobliżu instrumentów drewnianych, muzyka byłaby mocno zagrożona. Wszak przysmakiem korników, jak powszechnie wiadomo, jest drewno. To z którego zrobione są instrumenty jest szlachetnych gatunków, wyszukane i z pewnością smakowite. Dzisiaj poznaliśmy instrumenty dęte drewniane oraz dowiedzieliśmy się w jakim celu ktoś podziurawił instrumenty jak ser szwajcarski i czy zadaniem klapek jest poklepywanie. Duże wrażenie zrobił na nas klarnet basowy. Na zakończenie koncertu uczniowie którzy rozwiązali muzyczne zagadki – wystąpili wspólnie z muzykami – grając na instrumentach perkusyjnych.