Spotkanie z grupą rekonstrukcyjno-teatralną "Kerin"

W dniu 25.03.2019 na sali gimnastycznej przy ulicy Kaliskiej, wszystkie klasy IV i V wzięły udział w spotkaniu z grupą rekonstrukcyjno-teatralną Bractwa rycerskiego "Kerin" z Subkowa.

Panowie w strojach z epoki średniowiecza tworzyli wspólnie z dziećmi klas IV opowiadanie o losach króla Kazimierza Wielkiego. Uczniowie wcielali się w rolę Krzyżaków, królów Władysława Łokietka oraz Kazimierza Wielkiego, dzięki czemu w humorystyczny sposób utrwalali swoją wiedzę o dziejach Polski.

Podczas kolejnej, "żywej" lekcji, klasy V wraz z aktorami bractwa przypominały sobie historię z czasów schyłku Rzeczpospolitej szlacheckiej, rozbiorów, okresu kiedy Naród polski pozbawiony swojego państwa walczył o niepodległość...Wspólnie przedstawiali moment odzyskania niepodległości w listopadzie 1918 roku. Lekcja ta doskonale wpisywała się w obchody 100 rocznicy istnienia "Niepodległej".

Przedsięwzięcie organizowali: Michał Plewiński, Arleta Kempa