Spotkania literacko- muzyczne w ramach „Kawiarenki artystycznej” dla uczniów, rodziców i nauczycieli

Dnia 7 marca 2019 roku w naszej szkole odbyło się cykliczne spotkanie literacko- muzyczne.

Uczniowie klas ósmych i szóstych usiedli w kręgu i recytowali wiersze znanych poetów. Utwory Cypriana Kamila Norwida, Wisławy Szymborskiej, Juliusza Słowackiego, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Leopolda Staffa czy Jana Twardowskiego wprowadziły nas w magiczny świat poezji. Słuchaliśmy również piosenek z kręgu poezji śpiewanej, np. w wykonaniu zespołu Stare Dobre Małżeństwo.

Gromkie brawa zdobył uczeń klasy VIII b – Robert za aktorskie wykonanie utworu „Romantyczność” A. Mickiewicza, a także nasza koleżanka z klasy VIII c- Ola za nastrojowe piosenki przy akompaniamencie gitary.

Poranek poezji miał uroczysty charakter i pozwolił wszystkim wykonawcom i słuchaczom choć na chwilę oderwać się od codzienności i wsłuchać w różnorodność przeżyć i emocji wyrażonych przez poetów.

Opracowanie: Alina Radomska