Zabawa z fabułą "Rozbitkowie na bezludnej wyspie"

Wyobrażaliśmy sobie przy cichej muzyce, że płyniemy statkiem po oceanie. Jest piękna pogoda, wygrzewamy się w cieple słonecznych promieni na pokładzie, słuchamy szumu fal; przyjemny wietrzyk muska nasze twarze, zapadamy w sen. Aż tu nagle rozpętała się straszliwa burza i huragan roztrzaskał statek. Grupy rozbitków odnajdują się na różnych wyspach. Próbują poznać wyspę i muszą się zastanowić jak na niej przeżyć. Muszą określić zasady życia na wyspie, tzn. co wolno, a czego nie wolno robić; jak należy postępować, by żyć w zgodzie. Rozbitkowie muszą również wskazać funkcje, role i zadania, które będą pełnić żyjąc na wyspie.

Zadaniem świetliczaków było narysowanie i napisanie jak wyobrażają sobie życie na wyspie.