zspp02@edu.bydgoszcz.pl

Szpital Pluszowego Misia

Szpital Pluszowego Misia.

Dzisiaj był niezwykły dzień. Przez takie działania, dzieci mniej boją się przed wizytą u lekarza. W naszej sali był zaimprowizowany „gabinet” rentgenowski, punkt rejestracji, punkt szczepień, poboru krwi, było osłuchiwanie serduszek i rozmowy z małymi ludźmi, którym przyszli lekarze wyjaśniali, po co to wszystko. Dzieci pytały więc, a studenci kierunku lekarskiego odpowiadali na każde pytanie i ratowali chorych, np. pluszowego misia ze złamanym ogonkiem czy z kontuzjowanym nosem i bolącym brzuszkiem. Każdy z przedszkolaków odwiedzał kolejne stanowiska ze swoim pluszakiem. Przy każdym stanowisku panie wyjaśniały, jak wygląda praca danego lekarza specjalisty, po co są szczepienia, jak zmierzyć temperaturę.