Wyszukiwarka

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2

Szkoła Podstawowa nr 20
im. Ks.Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego z Oddziałami Integracyjnymi
Przedszkole nr 2
 85-601 Bydgoszcz ul. Grabowa 4
tel. 52 3415496
85-602 Bydgoszcz ul.Kaliska 10
tel. 52 3211360
zspp02@edu.bydgoszcz.pl

„SŁOWA, KTÓRE UZDRAWIAJĄ DUSZĘ”

                Zaproszenie    

                do udziału w Miejskim Konkursie Literackim

dla Uczniów klas IV-VIII o specjalnych potrzebach edukacyjnych

pn. „SŁOWA, KTÓRE UZDRAWIAJĄ DUSZĘ”

VI edycja

„O człowieku, który lepszym uczynił nasz świat!”

 

Drodzy Uczniowie! 

            Znany wszystkim duński baśniopisarz w swej autobiograficznej książce napisał: „Zrozumiałem, że istnieją ludzie, w których towarzystwie człowiek czuje się lepiej, wszystko, co gorzkie przemija, a świat rozpromienia słońce”.

         Czy i Wy potraficie wskazać kogoś, kto rozświetlił Wasze życie, kogo podziwiacie za to, jakim był lub jest, za to co uczynił bądź osiągnął?

        Zapraszamy do udziału w VI edycji miejskiego konkursu, którego głównymi celami są: promowanie postaci, które miały lub nadal mają wpływ na Wasze życie, na to, jakimi pragniecie być oraz kształtowanie umiejętności redagowania przemówienia. Wybierzcie jedną postać (bliską osobę, bohatera literackiego, pisarza, wynalazcę, konstruktora…), którą pragniecie wyróżnić, a następnie zredagujcie przemówienie o niej traktujące (instrukcja wykonania zadania i kryteria sukcesu na str.2.).

       Następnie wykonajcie dowolną techniką w formie płaskiej projekt znaczka pocztowego poświęconego danej postaci i ozdóbcie go ramką charakterystyczną dla znaczka (format A5, poziomo). Wspólnie stworzymy limitowaną serię znaczków upamiętniających niezwykłe osobowości J.

 Regulamin konkursu.